Utilization Management Practices: 
Authorization and Referrals 

For questions please call the UM Department

Telephone:   (510) 428-3489
Fax:               (510) 450-5868

CFMG will accept collect calls
For TTY Users: (800) 855-7100

CFMG's Business Hours:
   Mon-Fri  --  8:00 am to 5:00 pm.

Utilization Criteria/Independent Utilization Management Decision Making
 • Children First Medical Group, Inc. uses standardized criteria from Milliman Care Guidelines (MCG) and Anthem Blue Cross criteria when making Utilization Management decisions. CFMG will provide copies of criteria to providers upon request via FAX or mail.

 • Utilization management (UM) decision making is based only on appropriateness of care and service and existence of coverage. The organization does not specifically reward practitioners or other individuals for issuing denials of coverage. Financial incentives for UM decision makers do not encourage decisions that result in underutilization.

 • ​Practitioners are ensured independence and impartiality in making referral decisions that will not influence:​

  • Hiring ​

  • Compensation 

  • Termination 

  • Promotion 

  • Any other similar matters 

** In accordance to 29 CFR 2590.715-2719 (b)(2)9ii)(D).

For questions please call the UM Department

Telephone:   (510) 428-3489
Fax:               (510) 450-5868

CFMG will accept collect calls
For TTY Users: (800) 855-7100

CFMG's Business Hours:
 Mon-Fri  --  8:00 am to 5:00 pm.

UM FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

Banabak Kullanıcıları için Kullanım Koşulları


P&G Hukuki Sözleşmeler için tıklayın: P&G Gizlilik P&G Hükümler ve Koşullar -Haftalık arkadaş davet sayıları dönemlere / kampanyalara göre farklılık gösterebilir. -Arkadaş daveti ile gelen yeni üyelikler aynı cihazdan davet edilmiş olmamalıdır. Böyle bir durumda kullanıcının BAKS kazanma hakkı yoktur, kazanmış ise BAKS'ları geri alınır. -Haftalık davet sınırını aşan kullanıcıların ekstra BAKS kazanma hakkı yoktur. -Kullanıcıların bir telefondan maksimum 2 hesap açma hakkı vardır. -Fiş çek uygulamasında kullanıcının bir fişi sadece 1 kampanyada kullanılabilir. -Kullanıcılar fişleri onaylanana kadar saklamakla yükümlüdür. -Eğer ödül stoklarda bitmiş ise kullanıcıya BAKS'ları geri iade edilir. -Ödüller stoklarla sınırlıdır. -P&G stokların yenilenme süresini saklı tutar. -P&G elektronik ürün görselleri temsilidir ve görseldeki ürünlerin bir üst veya bir alt modeli gönderilebilir. -Teslim alınmayan ödüllerin BAKS'ları kullanıcılara 5000 BAKS ceza kesilerek geri yüklenir. -P&G uygun gördüğü durumlarda ödül BAKS'larında değişiklik yapabilir. -‘BANABAK Ekibine Ulaş’ kısmındaki destek hattından bize ulaşan kullanıcıların argo kelime, hakaret içeren konuşmaları hakkında yasal işlem başlatılacak olup bu kişilerin destek ekibine erişimi engellenecektir. -Destek hattını amacı dışında kullanan kullanıcıların destek ekibine erişimi engellenecektir. -Hile yaptığı veya uygulamadaki bir açıktan yararlandığı tespit edilen kullanıcıların BAKS'ları geri alınıp ödülleri iptal edilebilir. Bu durumda kullanıcı herhangi bir hak iddia edemez. -Uzatılan veya erken bitirilen kampanya tarihlerinden P&G / BANABAK sorumlu değildir. -Fiş kampanyalarında fişte olması gereken markalar, kampanya içeriğine göre değişiklik gösterebilir. -Alınan ödüller 3 iş günü içerisinde onaylandıktan sonra 14 iş günü içerisinde kargoya verilip kullanıcılara teslim edilir. -Uygulama içerisinde hiç fiş yüklemeyen kullanıcılar ödüllerden faydalanamazlar. İlk fişleri onaylandığı zaman ödüller kendilerine açılır ve BAKS'ları doğrultusunda istediği ödülü alabilir. - Her yıl 31 Aralık 23:59 itibariyle son 3 ay aktif olmayan kullanıcıların BAKS'ları her yılın son günü silinecektir. Eğer aktif olmayan kullanıcı 1 yıl içerisinde en az 1 P&G fiş kampanyasına katılmış ve fişi onaylanmış ise BAKS kullanım hakkı 1 sene daha uzatılır.